Lehet egyszerűen is – az online képszerkesztőkről röviden

Rate this post

Ha online képszerkesztésbe szeretnénk vágni, érdemes utánanéznünk, milyen alkalmazásokat találunk az internet segítségével erre a célra. Előtte azonban nem árt, ha letisztázzuk, mi is az az online képszerkesztő?

Ezek olyan programok, amelyeknél nincs szükség arra, hogy a letöltéssel illetve telepítéssel pepecseljünk. Ezek nélkül tökéletesen futnak a böngészőben, éppen ezért bármilyen számítógépről elérhetőek, amely rendelkezik internetkapcsolattal. Az okostelefonok elterjedésével már mobilkészülékről is el tudunk érni bizonyos online képszerkesztőket, így akár telefonunkkal is bíbelődhetünk fotóinkkal.

Előnye ezeknek a szoftvereknek, hogy bárhonnan elérhetőek, illetve egyszerű kezelőfelületüknek köszönhetőn nem igényelnek különösebb szaktudást sem. Ráadásul találunk bőven ingyenes változatokat is. Azonban a sok online képszerkesztő közül igen nehéz olyat találni, ami pontosan a mi igényeinknek felel meg. Így most néhány ilyen alkalmazást fogunk röviden áttekinteni, hogy picit könnyebb legyen a választás.

Online képszerkesztés – gyorsan és egyszerűen

A legtöbb képszerkesztőt angol nyelven találjuk meg a weben, így ha minimálisan értjük ezt a nyelvet, gördülékenyen és gyorsan dolgozatunk ezekkel az alkalmazásokkal.
Elsőként természetesen a képszerkesztők királyának online testvérét kell megemlíteni, ami nem más, mint az Adobe Photoshop Express Editor. Nyilván korlátozottabbak a lehetőségek ebben az online képszerkesztőben, de hozza a Photoshoptól megszokott minőséget. Erről magunk is meggyőződhetünk a http://www.photoshop.com/tools oldalon, ahol képünk feltöltése után kezdhetjük meg a szerkesztést.
A www.pixlr.com oldalra látogatva máris egy letisztult felülettel találkozunk. A jobb felső sarokban tudjuk megoldani a regisztrálást és a belépést, és amint ezen túl vagyunk, kiválaszthatjuk, hogy az online képszerkesztő alkalmazás mely változatával szeretnénk dolgozni. A Pixlr Editor látszatra emlékeztet a profi szintű Photoshopra, ám használata attól jóval egyszerűbb. Akár a nulláról is kezdhetjük, hiszen azon túl, hogy manipulálhatjuk vele képeinket, egyszerű rajzoló programként is szolgálhat.

Ennek kapcsán mindenképpen meg kell említenünk a Pixlr Express-t is, hiszen ez egy kiváló effektező online alkalmazás. Megoldhatjuk vele a kép feljavítását, különböző hatásokkal gazdagíthatjuk azt, de akár matricát is „ragaszthatunk” fotónkra. Hasonló tulajdonságokkal ruházták fel a splasup nevű alkalmazást is, ezért érdemes lehet ezt is kipróbálni. Ennél nem kell regisztrálni sem, amint a http://edmypic.com/splashup/ oldalt megnyitjuk, máris belevághatunk a munkába.

Nem hagyhatjuk ki a felsorolásból azt az online képszerkesztőt, ami bár koránt sem mondható profinak – sőt talán a legjobb jelző a primitív lenne – mégis megéri egy pillantást vetni rá. Rengeteg vicces sablont találhatunk a https://picjoke.net/hu/ oldalon számos témában, és bár siralmas az egész weblap kinézete (és a „magyarítás” is) jókat lehet mulatni az itt megszerkesztett fotókon.
Mindezek után nekünk már csak annyi a feladatunk – némi tájékozódás után természetesen – hogy kedvünk szerint manipuláljuk az általunk választott képet.

Androidra készült online képszerkesztőkről itt olvashat.

Share Button

Nincsenek hozzászólások

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük